Kaheteistkümnes. Üks tugilahendus

Proovisin ise järele www.zoomtext.com veebilehel nägemispuudega inimestele pakutavat suurendustarkvara ZoomText 11 Magnifier/Reader. 60 päeva on võimalik seda programmi tasuta katsetada; toodet päriseks ostes tuleb selle eest aga välja käia 600 dollarit.

Nägemispuudega inimestele tugilahendusi tootev ettevõte Ai Squared on selles vallas tegelenud juba 20 aastat ning ZoomText on nende väitel maailma parim ekraanil kuvatava suurendamist ja ettelugemist võimaldav tarkvara. Ja tõepoolest – toodet on mugav kasutada; minu sülearvuti ekraanil (resolutsioon 1920×1080) toimis see probleemideta. Võrreldes Windows Magnifieriga on siin suurendatav tekst selge ja lisaks loetakse see vajadusel programmi poolt ette. Suuremate probleemideta on võimalik kasutada ka pilditöötlustarkvara (vajab kindlasti mõningast harjumist).  ZoomTexti menüül on kohandatavad seaded, kergesti saab muuta kuvatava kontrastsust ja värve – ühe klikiga on võimalik muuta ekraan mustvalgeks, kasutada kollast mustal taustal, muuta värvid vastupidisteks jne. Lisaks tuuakse arusaadavalt ära lühikäsklused.

zoomtext_3
ZoomText 11 Magnifier/Reader

Kahjuks ei ole ZoomTexti küll eestikeelsena, kuid võimalik on kasutada soome keelt ja vene keelt. Olemasolevate keelte puhul saab teksti ette lugemise kiirust endale sobivaks seada.

Tutvudes tugilahendustega, oli positiivne teada saada, et kui tänapäeval peaks tabama kedagi puudega päädiv haigus või õnnetus, ei tähenda see tänu tehnoloogia arengule veel maailmast äralõigatust.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s